Side Antik Kenti
M.Ö. 7. yüzyıldan biraz önce kurulduğu düşünülen Side Antik Kenti mitolojiden izler görebileceğiniz bir antik kent . Tüm tanrılar burada varlığını hissettirmişler. Tatiliniz sırasında Side'nin çarşısına gittiğinizde yanından geçersiniz bu kentin. Size keyifle görünen Side Antik Kenti'nin eşsiz işçiliği karşısında adeta büyüleneceksiniz.
Side Yarımadası ve Plajları
   Tarihi Side Yarımadası'nın etrafı birbirinden güzel plajlarla çevrilidir.Berrak sularıyla ve çevresinin güzelliğiyle bölgenin en güzel plajlarından biridir.
Çakıl ve kumların güzelliği arasında  denize girebilir ve tatilinizi doyasıya bu plajda geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin en temiz plajlarından biridir.

Side Apollon Tapınağı
  Işık tanrısı Apollon adına adanmıştır. Tapınak dikkat çekici bir mimariye sahiptir.
Bu görkemli mimariye sahip olan tapınak,  tarihi bir yolculuğa çıkaracak sizleri.
Side de bulunan Side Antik Tiyatrosu'nu ve Köprülü Kanyon'u gezmeyi sakın unutmayın.
Titreyengöl
Adını gerçekten üzerinde titreme olduğu hissi veren gölden alan tatil cenneti. Göl; çok durgun, en hafif rüzgarda üzerinde titremeler oluyor. Ve Titreyengöl, Side - Sorgun’da ziyaretçilerinin anılarında yer edebilmek için bekliyor.
Manavgat Şelalesi
     Antalya'ya 72 km mesafededir.Kent gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile başbaşa kalmak isteyenler için şelalenin çevresinde uygun piknik alanları vardır. Ayrıca çevredeki lokantalar, taze balık yeme imkânını sunarlar.
Side Çarşısı
    Side'ye gelir gelmez tabiki ilk önerimiz Side çarşısını gezmeniz olacaktır. Antik bir kentin kapısından girerek ulaştığınız Side çarşısı hem gündüz hem gece görülmeye değer.Ayrıca gece ve eğlence hayatı oldukça işlektir. Hemen hemen Side'nin çoğu yerinde barlar diskolar ve müzikli mekanlar bulabilirsiniz.

info@hotelsummerrose.com